Bebek gelişimine yardımcı olacak yumuşak oyuncak yapımıÇok sevdiginiz bebeğiniz için kumaştan geometrik şekilli renkli oyuncaklar yapmak istemezmisiniz. Hemen nasıl demeyin çok ok basit arkadaşlar.Kalan renkli kumaşlarınızı değerlendirebilr hemde bebeğinizin bu geometrik şekillerle motor gelişimini sağlayabilirsiniz.1)
Üçgen* kare* yuvarlak gibi temel şekilleri istediğiniz ebatlarda önce çizip daha sonra şablonlarınız yardımıyla değişik materyal ve kumaşlarınızdan kesin. Not: Sallanacak 3 parçada aynı şekilde yapılacak.
2) Ana şekilleri desenli kumaşlardan ikişer adet (arka ve ön için) kesin. Daha önceden kestiğiniz şekilleri monte ederek süsleyin.
3) Her şeklin iki parçasını birbirine dikin ve ikiye katlanmış kurdela parçası ile birer halka yapın.
4) Ahşap halkalarınızdan geçireceğiniz şeridinizi iki ucundan dikdikden sonra hazırladığınız oyuncakları sallandırın. Artık oyuncağınızı çocuğunuzun oynaması için beşiğine asabilirsiniz.

Renk seçimlerinde bebeklerin en çok dikkatini çeken kırmızı* beyaz* siyah gibi çizgilerle kontrast yaratacak renkler kullanmalı* sarı* mavi* yeşil gibi temel renklerle de süslemeli...kumaştan oyuncak yapımı , çocuk gelişimi oyuncak yapımı , çocuk gelişimi materyal yapımı , kumaşlardan oyuncak yapımı , oyuncak yapımı , artık kumaşlardan oyuncaklar , çocuklar için oyuncak yapımı ,  bebek gelişimi oyuncak

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !